14. 12. 16.
  [share-buttons]

 •  

  Коли надворі зимова казка – гріх не фотографувати! Але чи безпечно для фотокамер, якщо мороз? Або ж конденсат? Кілька думок про безпеку і налаштування фотокамери взимку.

   
   

  КОНДЕНСАТ
  Холод сам по собі як такий фотоапарату не зашкодить. Але акумулятор може швидко розрядитися. Тому якщо їдете кудись мандрувати, то краще акумулятор витягніть із камери і тримайте у кишені, в рукавиці. А найгірше для камери – конденсат. Тобто якщо із прогулянки надворі відразу найти у дуже тепле приміщення – утворюється конденсат, який може дуже зашкодити камері. Тому уникайте різких перепадів температур: якщо прийшли із фотосесії, то ще надворі покладіть спершу камеру у кофр, потім залишити на деякий час у коридорі і лише потім перенести у теплу хату.
   

  Якщо ваша камера побувала під снігом, який на ній розтанув – 1. вимкніть камеру, 2. витріть її, 3. витягніть акумулятор, картку пам’яті і об’єктив і поставте сушити недалеко від батареї.
   
   

  ЕКСПОКОРЕКЦІЯ
  Якщо ви фотографуєте в одному із автоматичних режимів, скажімо, у режиму пріоритету діафрагми, дуже часто фотографія виходить темнішою, аніж би нам хотілося. Річ у тому, що експонометр у камері заміряє кількість світлих і темних тонів у кадрі. І пропонує такі налаштування, аби все було середніх відтінків. Але ж сніг має бути снігом, тобто світлим! Тому при зйомці, коли в кадрі є багато снігу, зазвичай доводиться ставити експокеорекцію на +.
   
   

  КОНТРОВЕ СВІТЛО
  Усі напівпрозоре речі, як сніг, каплі, листя дуже виразні, коли їх знимкувати у контровому світлі. Тобто фотографуємо проти світла. Але якщо снігопад і немає сонця, тоді можна використати спалах зі синхронізатором.

   
   
  БЛЕНДА
  Якщо ви не користуєтеся блендою до об’єктива, то саме час її одягнути. Якщо кілька сніжинок упадуть на переднє скло лінзи, а в снігопад це буде за кілька секунд, то фотографія потім буде не різкою і з плямами. Бленда, першочергове завдання якої захищати кадр від бокового світла і бліків, дуже поможе на деякий час і від снігу.

   
   

  МОРОЗ
  Якщо дуже сильний мороз, то від цього може постраждати об’єктив. Чисто теоретично) На ньому є змазка, яка замерзає при вище аніж – 20, –30 градусів. Якщо вона заверзне, то може постраждати автофокус. Тому при дуже сильних морозах рекомендована вмикати ручний фокус. Проте морози у нас такі рідко бувають і про випадки, коли ламався об’єктив, я чув лише за кордоном у північних країнах.

   
   

  РУКАВИЦІ
  Будьте обережні, коли тримайте камеру у рукавицях. Якщо ще постояти довго на холоді, то втрачається у руці відчуття контакту із камерою. У мене самого при заміні лінз на камері один об’єктив вислизнув із рукавиць. Тому старайтеся як мінімум тримати шлейку від фотоапарата на шиї. І не носіть камеру на собі, якщо не фотографуєте. Краще у торбі, бо можна просто посковзнутися.
   
   

  Максим Баландюх, викладач Школи фотографії імені Дієґо Марадони