15. 09. 17.
  [share-buttons]

 •  
  Хто мріяв побачити найвищу вершину світу? Їдемо з нами у квітні, одразу після Великодня, у Непал, в трекінг до базового табору Евересту. Погуляємо у колоритному Катманду, полетимо на невеличкому літачку у відомий аеропорт Лукла, пройдемо через села із буддистськими монастирями і далі – найвищі вершини світу. Там високо, менше кисню і важче дихається. Але у нас буде достатньо часу і неспішний темп, аби ми акліматизувалися. Після базового табору Евересту ще підемо через перевал Чо Ла на неймовірне озеро Гокіо. Все ж це не простий похід, тож запрошуються до нього люди, які мають досвід кількаденних походів у Карпатах.
   
   
  Дата: 10 – 28 квітня
  Кількість учасників: 7-14 осіб
  Провідник і фотокерівник: Максим Баландюх

   
   

   
   
  Маршрут

  9 квітня о 23.55 вилітаємо із Києва.
   
  1 день. 10 квітня
  Приліт у Катманду. Поселення у готелі у туристичному районі Тамель. Прогулянка до храму Сваямбунатх (манкі темпл) на горі, із якої видно усе місто.

  2 день.
  На світанку вилітаємо невеликим літачком у легендарний аеропорт Лукла, звідки починається трекінг до Евересту. Польоти дуже залежать від погоди у горах, іноді буває погода «нельотна» і треба буде зачекати день або навтіь два. У такому разі ще відвідаємо буддистську ступу Боднатх або район Патан у Катманду. Але якщо погода дозволяє перельоти – починаємо трекінг до села Монджо.

  3 день.
  Підйом до відомого поселення Намче Базар, 3440 метри. Багато разів доведеться проходити через підвісні мости, у тому дуже красивий міст Хіларі над урвищем, який є у майже всіх фільмах і роликах про Непал. Намче розташоване на схилі гори, оточене скелястими засніженими 6-тисячниками.

  4 день.
  День на акліматизацію. Залишаємо наплічники і просто гуляємо довколишніми селами: Кумджунг, 3780 метри, яке відоме своїм буддистським монастирем, а також музеєм, де знаходиться «скальп снігової людини». Із цього села відривається вид на красиву гору Ама-Даблам. Звідти ще пройдемося до села Кхунде, 3840 м.

  5 день.
  Із Намче ідемо через Тенгбоче (3860 метрів), який розташований на вершині гори посеред соснового лісу. У ньому є буддистський монастир, біля якого гуляємо і відпочиваємо. І віздкти видно і Еверест, і інший восьмитисячник Лходже. А потім ще йдемо до села Пангбоче (4000 м).
   
   

   
   
  6 день.
  Акліматизаційний вихід до базового табору Ама Даблам – однієї із найгарніших гір Гімалаїв. Хоч і нижче, але значно «фотогінічніша» за сусідні восьмитисячники. Піднімемося без наплічників на висоту 4,576m.і спускаємося до місця ночівлі.

  7 день.
  Ліс закінчується і починається гірська пустеля. Цього дня ми зможемо вперше глянути на Еверест здалека, а також на усіх його неймовірних сусідів-велетнів. Зайдемо глянути на відомий меморіал, де вказано прізвища усіх альпіністів, які загинули при спробі зійти на Еверест. Похід триватиме лише 4-5 годин. Ночуємо у Дінгбоче (4410 метрів).

  8 день.
  Відпочиваємо. Тобто як відпочиваємо: просто залишаємо наплічники у лоджії, але самі ідемо гуляти до села Чугунг (3730 м), яке оточене довкола льодовиками. Піднімаємося стежкою на 5 тисяч метрів, де прекрасне місце для фотографій. Видно ще один восьмитисячник – Макалу, а стіна Лходзе і Нуптце поруч і можна дуже довго розглядати і милдуватися. За бажанням можна піднятися на вершину Чугунг Рі (5550 метрів).

  9 день.
  Продовжуємо поволі набирати висоту і піднімаємося до Лобуче, яке уже на висоті 4910 метрів (6 годин ходу). Ідемо гуляти на довколишні «пагорби» для акліматизації.

  10 день.
  Переходимо до поселення Горакшеп, 5140 метрів, обідаємо і відпочиваємо. Після обіду піднімаємося знимкувати і знимкуватися на гору Кала Патам, із якої добре видно Еверест у вечірніх променях сонця.

   
   

   
   

  11 день.
  Залишаємо свої наплічники і йдемо гуляти із фотоапаратами до базового табору Евересту (5364 метри). Окрім наметового табору альпіністів можна ще довго гуляти по льодовому лабіринті льодовика Кхумбу. Ночуємо знову у лоджії Горакшеп.

  12 день.
  Спускаємо нижче на стежку, на якій вже значно менше туристів. Ідемо біля урвища, на дні якого річка, а над нею – вертикальні 2-кілометрові стіни вершин Чоладзе та Табуче, за ними вже ще видно Ама Даблам. Неймовірні місця для зйомок. Ночуємо у Джонгла у лоджії, де готують дуже смачні яблучні пляцки (4830 м).

  13 день.
  Прокидаємося о 4 годині ранку, оскільки піднімаємося на перевал Чо Ла. Стежка врешті закінчується, тодв йдемо по каменюках, на горі доведеться йти ще й по льоді. Перевал не простий, висота 5420 метрів, а за ним починається ще важче – морена льодовика Нгозумба. Ночуємо біля неймовірного озера Гокіо (4870 м).

  14 день.
  Відпочиваємо. Прогуляємося до інших озер або ж просто милуємося у лоджії біля найбільшого.

  15 день.
  На світанку піднімаємося до перевалу Ренджо Ла (5360 м), із якого Еверест відкривається в особливому ракурсі. Після обіду спускаємося до Мачермо.
   
   

   
   
  16 день.
  Помаленько спускаємося до вже знайомого мічтечка Намче Базар і нарешті – трішки цивілізації!

  17 день. 
  Перехід до поселення Лукла, у якому легендарний аеропорт. Це вже буде останній день треку, він дається не просто, хоча насправді ідемо вниз або по рівному, без великих підйомів.

  18 день. 
  Переліт невеликим літачком із Луклу. Цей переліт – особлива атракція: видно ледь не усі Гімалаї і плюс – традиційно захоплюючий взліт на прірвою.

  19 день.  28 квітня
  Їдемо зустрічати світанок в одне із найколоритніших міст Непалу – Бахтапур. Це місто, у якому життя людей майже не змінилися за останні кілька століть. Відчуття, наче потрапив у машину часу у іншу епоху. Останній шопінг і увечір – виліт додому.

   
   
  Вартість - 1075$
   
  У вартість мандрівки входить:
  - два авіапереліти: Лукла-Катманду і Катманду-Лукла
  - проживання у готелі в містах та у лоджіях під час треку
  - усі трансфери
  - перміт у національний парк “Сагарматха”
  - TIMS дозволи
  - групова медична аптечка
  - страхування

   
   
  Додатково оплачується:
  - віза Непалу (40$)
  - авіапереліт Київ-Катманду-Київ
  - харчування (20-25$ удень)
  - входи у музеї
   

  Додаткова інфа:
   
  ● За бажанням можна замовити послуги носильників (портерів)
  ● У тих місцях не потрібно жодних вакцин!
  ● Максимальна висота на треку – 5550 метрів
  ● У маршруті можливі зміни!
   
   
  Зголоситися або отримати додаткову інформацію:
   
  Тел 093 095 00 96
  E-mail photomaradona@gmail.com