3. 12. 16.
  [share-buttons]

 •  
  Хто мріяв побачити найвищу вершину світу? Їдемо з нами у кінці березня у Непал, в тркінг до базового табору Евересту. Похід почнеться ще у субтропіках, де ростуть бананові дерева, бамбук і можна збирати суниці, і вже за кілька днів ми будемо на “марсіанській” висоті, де ні дерев, ні трави, лише камінь і лід. Де значно менше кисню і важче дихається. Але у нас буде достатньо часу і неспішний темп, аби ми акліматизувалися і отримували задоволення від походу та залишався настрій для фотографування. У цю мандрівку запрошуються не лише випускники фотошколи, але усі зацікавлені. Рівень обізнаності у фотографії не важливий.
   
   
  Дата: 26 березня – 14 квітня
  Кількість учасників: 7-14 осіб
  Провідник і фотокерівник: Максим Баландюх

   
   

   
   
  Маршрут

   
  1 день.
  Приліт у Катманду. Поселення у готелі у туристичному районі Тамель. Прогулянка до храму Сваямбунатх (манкі темпл) на горі, із якої видно усе місто.
  2 день.
  На світанку виїзд на позашляховику у сторону Евересту. Це буде тривала дорога (9 годин) гірськими серпантинами поміж Гімалаями. Ночуємо у селі Салері, де закінчується автодорога. Наступні 2 тижні ми не побачимо ні машин, ні мотоциклів, ні асфальту.
  3 день.
  Перший день походу: спершу пологий підйом, потім довгий спуск. У цих місцях навесні тепло, так як у нас влітку. Одяг: сандалі і шорти. Гуляємо поруч із банановими деревами і бамбуковими хащами. Ночуємо у селі Джупгінг.
  4 день.
  У нас буде довгий підйом. І на власні очі побачимо, як міняється клімат на різних висотах: від гірських джунглів до соснового лісу. На нашому шляху будуть колоритні села і життя людей, яке не особливо змінилося за останні століття. Ночуємо у селі Пайя.
  5 день.
  Переходимо до села Нурнінг. Гори навколо стають все вищими, краєвид змінюється.
   
   

   
   
  6 день.
  Підйом до відомого поселення Намче Базар, 3440 метри. На тлі попередніх сіл – це величезний центр цивілізації, де і ресторани, і магазини, і багато альпіністів. Намче розташоване на схилі гори, оточене скелястими засміденими 6-тисячниками. По дорозі у нас буде неймовірний підвісний міст над прірвою.
  7 день.
  Відпочинок. День на акліматизацію. Залишаємо наплічники і просто гуляємо довколишніми селами: Кумджунг, 3780 метри, яке відоме своїм буддистським монастирем, а також музеєм, де знаходиться «скальп снігової людини». Із цього села відривається вид на красиву гору Ама-Даблам. Звідти ще пройдемося до села Кхунде, 3840 м.
  8 день.
  Із Намче ідемо до Тенгбоче (3860 метрів), який розташований на вершині гори посеред соснового лісу. У ньому також є буддистський монастир. Похід триватиме 5-6 годин по дуже фотогінічним місцям.
  9 день.
  Ліс закінчується і починається гірська пустеля. Цього дня ми зможемо вперше глянути на Еверест здалека, а також на усіх його неймовірних сусідів-велетнів. Також триватиме 5-6 годин походу і ми у Дінгбоче (4410 метрів).
  10 день.
  Наступна днівка. Відпочиваємо. Тобто залишається наплічники у лоджії, а самі ідемо гуляти до села Чугунг, 3730, яке оточене довкола льодовиками. За бажанням, хто хоче, піднімаємося на гору Чугунг Рі, висота якої 5550 метрів.
   
   

   
   
  11 день.
  Продовжуємо поволі набирати висоту і піднімаємося до Лобуче, яке уже на висоті 4910 метрів (знову ті ж 5-6 годин).
  12 день.
  Переходимо до поселення Горакшеп, 5140 метрів, обідаємо, залишаємо свої наплічники і йдемо гуляти із фотоапаратами до базового табору Евересту (5364 метри). Окрім наметового табору альпіністів можна ще прогулятися сніговому лабіринтові частини льодовика. Ночуємо у лоджії Горакшеп.
  13 день.
  Ще уночі піднімаємося на вершину Кала Патар висотою 5550 метрів (півтори години підймоу), аби із неї зустріти світанок над Еверестом. Снідаємо і спускаємося іншою дорогою, аніж піднімалися, повз Періче, у якому стоїть меморіал альпіністам, які загинули на схилах Евересту. Ночуємо у Пангбоче.
  14 день.
  Повернення уже знайомоми місцями до Намче, 6-7 годин.
  15 день.
  Ідемо до відомого аеропорта Лукла, який збудований поміж горами над урвищем. Пройдемо 7-8 годин.
   
   

   
   
  16 день.
  Переліт невеликим літачком із Луклу (2840 метрів). Цей переліт – особлива атракція: видно ледь не усі Гімалаї і плюс – традиційно захоплюючий взліт на прірвою.
  17 день. 
  Їдемо зустрічати світанок в одне із найколоритніших міст Непалу – Бахтапур. Це місто, у якому життя людей майже не змінилися за останні кілька століть. Відчуття, наче потрапив у машину часу у іншу епоху.
  18 день. 
  Гуляємо буддистським районом Катманду, біля відомої ступи Боднатх.
  19 день. 
  Останній шопінг і увечір – виліт додому.

   
   
  Вартість - змінюється, залежно від дати бронювання, уточнюйте
   
  У вартість мандрівки входить:
  - авіапереліт Лукла-Катманду
  - трансфер із аеропорта
  - переїзди Катманду – Салері, Катманду – Бахтапур
  - проживання у готелі в містах та у лоджіях під час треку
  - перміт у національний парк Еверест
  - TIMS дозволи
  - групова медична аптечка
  - страхування

   
   
  Додатково оплачується:
  - віза Непалу (40$)
  - авіапереліт Київ-Катманду-Київ (500$)
  - харчування (20-25$ удень)
  - входи у музеї
  - сувеніри
   

  Додаткова інфа:
   
  ● За бажанням можна замовити послуги носильників (портерів)
  ● У тих місцях не потрібно жодних вакцин!
  ● Максимальна висота на треку – 5550 метрів
  ● У маршруті можливі зміни
   
   
  Зголоситися або отримати додаткову інформацію:
   
  Тел 093 095 00 96
  E-mail photomaradona@gmail.com